cyr2lat
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u999650987/domains/povshedna.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114wordpress-seo
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u999650987/domains/povshedna.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114lorem ipsum 1/3 Біла Церква
example@gmail.comПриймаючи рішення найму працівника, підприємець зобов’язується забезпечити йому як належні умови праці, так і виплату винагороди за виконану роботу – заробітну плату. Вона складається із основної, додаткової та інших компенсаційних виплат і платежів. Це регламентується Законом про оплату праці та Кодексом Законів про працю України (КЗПпУ), який містить найважливішу інформацію про вступ у трудові відносини, права працівника та обов’язки роботодавця.
Іноді підприємці-початківці плутають такі поняття як «оклад» і «мінімальна заробітна плата» (МЗП) та їх прирівнюють. Це вважається дуже серйозною помилкою. Оклад (тарифна ставка) – основний вид нарахувань найманого працівника. Його розмір може як дорівнювати розміру МЗП, так і відрізнятися. Згідно з Законом про оплату праці розмір окладу залежить від рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи встановленого на 1 січня календарного року. З цього виходить, що в 2022 році оклад (тарифна ставка) найманого працівника становить не менше за 2481 грн.
Для окремих посад, оплата праці яких регламентується спеціальними законами, застосовуються інші прожиткові мінімуми та відповідно до цього мінімальне обмеження розміру окладу. Але роботодавець не має права нараховувати заробітну плату в такому розмірі. За повністю виконану місячну норму праці він зобов’язаний
зробити нарахування у розмірі не менше мінімальної заробітної плати, яка в 2022 році складає:
Таким чином, нарахована зарплата може складатися:
Згідно ст. 115 КЗПпУ роботодавець повинен виплачувати заробітну плату працівнику двома частинами:
Проміжок часу між двома виплатами не повинен перевищувати 16 днів. Але перед тим, як видати зарплату, бухгалтеру необхідно утримати та сплатити відрахування:
Згідно з Податковим Кодексом України податкова соціальна пільга (ПСП) – це гарантована державою сума, яка віднімається із нарахованої заробітної плати (компенсації та винагороди), зменшуючи базу оподаткування для розрахунку ПДФО.
Право на застосування ПСП мають не всі наймані працівники. На нього впливають декілька причин:
У зв’язку з тим, що станом на 1 січня 2022 року розмір мінімальної зарплати дорівнює 6500 грн, а з 1 жовтня складатиме 6700 грн, розраховувати на застосування ПСП можуть працівники:
Компанія, яка наймає працівників повинна вести їх облік. Для того, щоб усі справи співробітників були оформлені належним чином, у підприємства має бути відділ кадрів або особа, делегована для його ведення. «Кадри» не беруть участі у виробничому процесі, не займаються питаннями, пов’язаними з маркетингом, а тим часом саме цей відділ визначає безперебійність та ефективність роботи компанії. До його завдань, насамперед, входить управління людським потенціалом фірми та вирішення питань, пов’язаних з персоналом.
К ним відносяться:
Тому люди, зайняті на цій посаді, мають продемонструвати високий рівень знань трудового права, постійно їх оновлювати, розширювати, щоб мати змогу правильно вести кадровий облік та забезпечувати дотримання по всім питанням КЗпПУ та нормативних актів. Розвиток комп’ютерних технологій дозволяє створювати віртуальні відділи кадрів з використанням спеціального програмного забезпечення.
Співробітник відділу кадрів складає або бере участь у підготовці обов’язкової звітності з персоналу до державних органів України: