Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u999650987/domains/povshedna.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/u999650987/domains/povshedna.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114
Фінансовий облік - Бухгалтер Галина Повшедна

lorem ipsum 1/3 Біла Церква

example@gmail.com

Зв'яжіться з нами

000 000 000 ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ
Фінансовий облік

Фінансовий облік

29 Травня 2022

Фінансовий облік

В умовах ринкової економіки спостерігається особливий інтерес до такого ресурсу, як фінансова інформація. Фінансовий облік – це сукупність збору та обробки облікової інформації про господарську діяльність підприємства, яка регулюється чинним законодавством України. Такі дії фіксують активи компанії, її власний капітал, борги, доходи, витрати та прибуток. Як розділ бухгалтерського обліку, фіноблік є систематизацією інформації про діяльність та економічне становище компанії на певний момент часу та в ході його розвитку.

Також – це процес, під час якого складаються звіти, що містять основну інформацію про бізнес, яку використовують управлінська команда або власники підприємства:

  • Звіт про фінансовий стан (баланс) – форма № 1;
  • Звіт про фінансові результати – форма № 2;
  • Звіт про рух грошових коштів – форма № 3;
  • Звіт про власний капітал – форма № 4;
  • Примітки до фінансової звітності – форма № 5.

Між елементами фінансової звітності існує зв’язок, який вимагає відображення показників у відповідних статтях. Суть фінобліку полягає у відображенні впливу будь-якої операції на фінзвітність підприємства при застосуванні принципу подвійного запису, згідно з яким для кожного дебетового запису завжди буде рівний кредитний запис. 

Терміни та періодичність складання фінансової звітності та її подання до контролюючих органів регулюються державними нормативними актами. Надається річна звітність не пізніше 31–го березня наступного звітного року. Звітним роком є ​​календарний рік із 1-го січня по 31-го грудня включно.

Основні принципи, на основі яких складається фінансова звітність та ведеться поточний облік, визначаються Законом про бухгалтерський облік. На перший погляд це нудне заняття, але воно є необхідною умовою для правильного управління фінансами компанії та прийняття адекватних ділових рішень. Усі ці документи мають бути ретельно підготовлені, оскільки вони допомагають визначити справжнє економічне становище бізнесу та мати чітке уявлення про діяльність підприємства протягом періоду. Складена звітність обов’язково дасть не лише повну фінансову інформацію про бізнес та менеджмент компанії, а й оцінку реалістичного рівня досягнення стратегічних цілей.

Фінансова документація узагальнює інформацію з обліку бухгалтерських рахунків:

  • доходів;
  • витрат;
  • основних засобів, нематеріальних активів;
  • виробничих запасів;
  • грошових коштів;
  • дебіторської та кредиторської заборгованості;
  • платежів до бюджету та позабюджетних фондів; 
  • фінансових інвестицій та джерел фінансування;
  • фінансових результатів.

Основним завданням фінансового обліку є надання інформації про фінансове становище підприємства, фінансові результати та перспективи розвитку. Ця інформація є особливо важливою для власників, акціонерів, партнерів, корпоративного управління, кредиторів, банків, інвесторів, постачальників, клієнтів, державних установ, співробітників або конкурентів. Вміння правильно аналізувати цю інформацію веде до мінімізації ризиків для бізнесу, а також його успішного розвитку. Фінансовий облік є обов’язковою складовою бізнесу, незалежно чи то велика компанія, чи невеликий сімейний бізнес.

Фінансовий облік ґрунтується на загальноприйнятих правилах, стандартах та принципах:

  • відображення фактичного стану та руху активів і пасивів компанії;
  • надання повної та достовірної інформації про економічний результат;
  • відповідність кожного показника бухгалтерським документам.

Залежно від інформації для користувача фінансовий облік розподіляється на:

  • внутрішній – надає інформацію про справжнє фінансове становище компанії, що дозволяє оцінити результати раніше прийнятих рішень щодо ведення господарської діяльності підприємства або внести зміни та запропонувати нові стратегії розвитку; 
  • зовнішній – інформує про фінансове становище компанії, що сприяє залученню потенційних інвесторів, також полегшує контроль та нагляд із боку контролюючих органів, зовнішніх кредиторів (банки, лізингові фірми тощо). 

Постійне та ретельне ведення фінансової аналітики допомагає компаніям:

  • аналізувати та керувати грошовими потоками, ризиками;
  • визначити напрямки можливих інвестицій;
  • шукати ресурси для подальшого розвитку;
  • оцінити фінансове становище галузі чи ринку загалом;
  • підвищити ефективність роботи.

Метою фінансового обліку є забезпечення ліквідності підприємства, щоб гарантувати наявність грошових коштів для виконання зобов’язань. Власники бізнесу, які добре розуміють важливість фінансового аналізу – інструменту управління, мають компанії з вищими доходами, вищим прибутком, великою кількістю співробітників і загалом є більш успішними порівняно з іншими в галузі. Як внутрішнє керівництво, так і зовнішні аналітики, кредитори та інвестори на підставі фінансової звітності мають можливість оцінити зростання, прибутковість, ліквідність, платоспроможність та операційну ефективність компанії. Фінансова звітність надає можливість проводити порівняння з минулими економічними показниками підприємства, щоб визначити, покращується чи погіршується його фінансовий стан. Зазвичай достатньо останніх трьох років, але якщо доступні більш старі дані, було б добре їх теж використовувати. Аналіз минулого та справжнього фінансового стану допомагає визначити динаміку фінансових показників у часі, що є необхідним до прогнозування та планування. 

Чому необхідний фінансовий облік?

Фінансовий облік дозволяє оцінити фінансовий стан компанії та її розвиток. Завдяки консолідації різної інформації керівництво може визначити найперспективніші види діяльності або, навпаки, ті, які виявляються менш прибутковими. Загальне знання фінансового становища дозволяє йому приймати рішення про необхідні інвестиції, а також про кращі засоби фінансування (самофінансування, банківський кредит, збільшення капіталу). Цей тип обліку також дуже корисний для перевірки того, чи може компанія розплатитися зі своїми постачальниками і погасити короткострокові борги. Фінансові документи є також є корисними для інших суб’єктів. Наприклад, завдяки ним акціонери можуть перевірити прибутковість своїх інвестицій, а банківські установи можуть покладатися на них щодо надання нового кредиту.  Підприємства повинні інформувати користувачів про облікову політику, застосовану при складанні фінансової звітності, а також про будь-які зміни в цій політиці та її наслідки.  

Таким чином фінансовий облік спрямований на надання огляду всіх активів  (ОЗ, матеріали, товар, дебіторська заборгованість, гроші) та зобов’язань компанії (джерела фінансування активів), а також її бухгалтерських витрат та доходів. Він використовується як інструмент для прийняття чітких управлінських рішень, оцінки стану справ у компанії й правильних перспектив та необхідний для: 

  • формування повної, достовірної інформації щодо діяльності підприємства, необхідної користувачам;
  • забезпечення користувачів інформацією для контролю за дотриманням законодавства, доцільністю господарських операцій, наявністю і рухом майна, кошті та зобов’язань, використанням матеріальних, трудових, фінансових ресурсів відповідно до затверджених законодавством норм; 
  • запобігання негативним результатам господарської діяльності;
  • виявлення внутрішньогосподарських резервів для забезпечення фінансової стабільності підприємства.

Фінансовий облік часто називають мовою бізнесу. Такі терміни як «актив», «пасив», «чистий дохід», «грошовий рух» і «прибутковість акції» – лише кілька прикладів термінів, що широко використовуються у діловому світі. Кожен керівник, інвестор, менеджер та аналітик повинен мати чітке уявлення про фінансовий облік, якщо він бажає ефективно працювати та спілкуватися у діловому світі.

З економічного погляду фінансова звітність – візитна картка підприємства. Багато рішень ухвалюються на основі детального річного фінансового звіту. Компетентні органи або банки, а також ваші ділові партнери покладаються на інформацію, наведену у фінансовій звітності. Тому довирити підготовку річної фінансової  звітності краще нашим досвідченим фахівцям. Ми впораємося з цим завданням швидко та якісно. Ви можете бути впевнені, що ми врахуємо чинне законодавство та надійно забезпечимо дотримання всіх законних термінів.

Читайте Також

Українські програми для бухгалтерського обліку
total-admin 29 Тра
Українські програми для бухгалтерського обліку